Op zaterdag 14 november 2026 organiseert Stichting Hoogbegaafd! het dagsymposium

Uitzonderlijk hoogbegaafd

Werken en leven als zeer, uitzonderlijk of extreem hoogbegaafde volwassene

Organisator

Hoofdsponsor

+ Wil je meer leren over de overeenkomsten en verschillen binnen het begaafdheidsspectrum?

+ Wil je de diversiteit van zeer, uitzonderlijk en extreem hoogbegaafd zijn vieren?

+ Ontmoet je graag andere uitzonderlijk begaafde mensen?

+ Wil je inspiratie en energie opdoen om jouw uitzonderlijke begaafdheid optimaal te benutten?

30
← Nog beschikbare tickets

Op zaterdag 14 november 2026 organiseert Stichting Hoogbegaafd! voor de vijfde keer een symposium. Deze keer leggen we de focus geheel op zeer, uitzonderlijk en extreem hoogbegaafden, internationaal ook wel de HEPG-gemeenschap (highly, exceptionally, profoundly gifted) genoemd.

De verbondenheid rondom deze zijnswijze is verrijkend en waardevol. We omarmen de diversiteit van de HEPG-gemeenschap: we zijn geen homogene groep en benaderen onze uitzonderlijke begaafdheid op uiteenlopende manieren. Met al onze verschillende interesses komen we op deze dag samen.

Tijdens dit symposium ga je dieper in op wie jij bent als zeer, uitzonderlijk of extreem hoogbegaafde. Welke eigenschappen horen bij jou en wat voor impact hebben die op je werk, relaties en leven? Wat zijn je valkuilen en wat kun je vieren?

De keynotes en keuzesessies nodigen je zowel uit tot introspectie als verbinding. Je ziet hoe we in onze diversiteit, waarbij onze kalenderleeftijd naar de achtergrond verdwijnt, verbinding vinden en uitdiepen wat we daarmee doen in ons eigen leven.

Voor wie is dit symposium?

Met dit symposium willen we zeer, uitzonderlijke en extreem hoogbegaafde volwassenen en mensen met interesse hierin verbinden en informeren.

Wij verwelkomen je ook graag als je niet zeker weet of je zeer, uitzonderlijk of extreem hoogbegaafd bent, maar wel interesse hebt om hier meer over te leren. Dus wil jij meer weten over uitzonderlijke hoogbegaafdheid? En vind jij het belangrijk dat alle hoogbegaafden zich optimaal kunnen ontplooien omdat er steeds meer oog voor diversiteit komt? Dan ben je hartstikke welkom om deel te nemen!

Er is sprake van kwetsbare onderwerpen en aanwezigen, waarbij het belang van het zorgen voor een veilige omgeving vooropstaat.

Wat verwachten we van jou?

Jij treedt anderen met respect tegemoet. Je respecteert andermans grenzen, maar ook die van jezelf. Je bent als deelnemer doorgaans een intens persoon, waarbij onderling verschillende communicatiestijlen en perspectieven kunnen bestaan. Wees zo vrij om een gesprek af te ronden als het onprettig voelt.

Dit symposium is niet voor wie discrimineert op basis van afkomst, gender of geaardheid of op andere wijze het symposium verstoort, andermans grenzen niet respecteert, anderen pest, intimideert of agressief bejegent, of (seksueel) grensoverschrijdend gedrag vertoont.

Ook stellen we het ongevraagd uitdelen van flyers (reclame-uitingen) niet op prijs. Niet buiten op de parkeerplaats en ook niet binnen. In plaats daarvan kun je een van onze sponsorpakketten afnemen.

Hoe meld ik een ongewenste situatie?

Ondervind je bovengenoemd gedrag tijdens het symposium? Je kunt dit op de dag zelf melden bij het vrijwilligersteam en bovenal onze dagvertrouwenspersoon. Wij gaan hier zorgvuldig mee om. Na afloop kun je het melden via symposium@stichtinghoogbegaafd.nl.

Hoe handelen wij ongewenste situaties af?

Wij annuleren een inschrijving als wij van tevoren ongewenst gedrag constateren (in het geval van bekend of zeer publiek aanwezig persoon) of dat in het verleden hebben geconstateerd (bijvoorbeeld op een eerdere activiteit).

Wij hebben, om de veiligheid te waarborgen, ook het recht om in te grijpen en je te verwijderen van de activiteit. Afhankelijk van de aard van de overtreding kunnen we je ook de toegang tot toekomstige activiteiten ontzeggen.

Dit is het dagprogramma

09.30 – 10.15 Ontvangst en inschrijving

10.15 – 10.30 Plenaire opening door dagvoorzitter Carlo Nabbe en creatieve voordracht door voorzitter Alice Burridge

10.30 – 11.15 Plenaire keynote: Lore Dewulf

11.15 – 12.00 Plenaire keynote: Femke Hovinga

12.15 – 13.45 Lunch en mogelijkheid tot netwerken

13.45 – 14.30 Keuzesessies Ronde 1

14.45 – 15.30 Keuzesessies Ronde 2

15.30 – 16.00 Pauze

16.00 – 16.45 Plenaire keynote: Lauren van Stratum

16.45 – 17.00 Afsluiting in de plenaire zaal

17.00 – 18.00 Borrel vol gezelligheid

Laat je inspireren door deze sprekers

Lore Dewulf

Pedagoog, spreker en auteur gespecialiseerd in hoogbegaafdheid en uitzonderlijke hoogbegaafdheid

Keynotespreker

Wanneer zelfinzicht je relaties verandert: over uitzonderlijke hoogbegaafdheid, zelfkennis en de impact op relaties

Start 10.30 | In deze keynote neemt Lore Dewulf je mee in het sociale identificatieproces van uitzonderlijk hoogbegaafden. Wat gebeurt er wanneer iemand beseft dat de eigen manier van denken, voelen en waarnemen niet vanzelfsprekend samenvalt met die van de meeste mensen? De ontdekking van uitzonderlijke hoogbegaafdheid brengt vaak zelfinzicht, herkenning en zelfacceptatie. Het kan voelen als thuiskomen bij jezelf. Tegelijk stopt het proces daar niet. Zelfinzicht verandert ook hoe iemand relaties, communicatie en de wereld ervaart.

Vanuit onderzoek en praktijkervaring verkent Lore hoe uitzonderlijk hoogbegaafden hun plaats kunnen vinden in het grotere geheel. De beweging gaat van thuiskomen bij jezelf naar thuiskomen in de wereld. Niet vanuit een wij-zij verhaal, maar vanuit acceptatie van jezelf én van de ander. Deze keynote plaatst uitzonderlijke hoogbegaafdheid binnen een breder verhaal van identiteit, relaties, mildheid en betekenisvolle verbondenheid met anderen en met de wereld.

Lore Dewulf is pedagoog, spreker en auteur van Hoogbegaafd zijn, wat als 1+1 gelijk is aan 3. Ze is gespecialiseerd in hoogbegaafdheid en uitzonderlijke hoogbegaafdheid, met aandacht voor de wisselwerking tussen cognitieve sterktes, persoonlijkheidskenmerken, ontwikkeling en context. In haar praktijk in Gent voert ze begaafdheidsonderzoeken uit, waarbij ze verder kijkt dan een IQ-test, ontwikkelt ze online opleidingen en organiseert ze bijeenkomsten.

Met haar keynotes wil Lore bijdragen aan een helder en genuanceerd beeld van hoogbegaafdheid en het taboe errond doorbreken. Wanneer een hoogbegaafde zichzelf beter leert kennen en de omgeving mee begrijpt wat nodig is, kan een wisselwerking ontstaan waarin beide elkaar versterken. Zo wordt het geheel meer dan de som van de delen.

Femke Hovinga

Onderzoeker, ondernemer en specialist op het gebied van hoogbegaafdheid en hyperhoogbegaafdheid

Keynotespreker

Voorbij de grens van ‘gewoon hoogbegaafd’: wat weten we over uitzonderlijk hoge intelligentie?

Start 11.15 | Wanneer spreken we eigenlijk over hoogbegaafd, zeer hoogbegaafd of hyperhoogbegaafd? En belangrijker: wat betekent het in de praktijk wanneer iemands cognitieve mogelijkheden ver buiten het gemiddelde liggen… niet alleen als kind, maar ook als volwassene?

In deze keynote neemt Femke Hovinga je mee in de wereld van hoge en zeer hoge intelligentie. Aan de hand van onderzoek, praktijkervaring en de lopende normering van de VIQT+ (IQ-test gericht op vermoedelijk hoogbegaafde tieners en volwassenen) laat zij zien wat we wél weten, wat we nog niet zeker weten en waar de verschillen tussen groepen mogelijk zichtbaar worden. Daarbij gaat het niet alleen om cijfers of IQ-bereiken, maar vooral om de vraag wat deze verschillen kunnen betekenen in het dagelijks leven.

Ze verbindt de psychometrische kant van intelligentie met voor jou waarschijnlijk herkenbare thema’s uit de praktijk: anders leren, anders denken, intensiteit, onder- of overaanpassing, aansluiting missen, vastlopen in systemen en het zoeken naar een passende (werk)omgeving. Want wat gebeurt er als je zeer hoge intelligentie niet wordt herkend door je omgeving? Hoe beïnvloedt dat je werkgeluk, loopbaankeuzes, samenwerking en de ervaring van ‘passen’ of juist voortdurend moeten schuren?

Deze keynote biedt geen versimpeld verhaal en ook geen vaststaand profiel van ‘de’ hyperhoogbegaafde mens. Wel biedt zij taal, duiding en nieuwe denkrichtingen. Met ruimte voor nuance, voorlopige inzichten en praktijkverhalen laat Femke zien waarom verdere differentiatie binnen hoogbegaafdheid ertoe doet — en waarom juist deze groep vraagt om scherp kijken, menselijk begrijpen en waar nodig zorgvuldig meten.

Femke Hovinga is onderzoeker, ondernemer en specialist op het gebied van hoogbegaafdheid en hyperhoogbegaafdheid. Zij is directeur van IQ-testontwikkelaar SCALIQ Psychometrics en verbonden aan expertisecentrum Talentissimo, Praktijk Epoche en ondersteuningspraktijk Opallios. In haar werk combineert zij psychometrie, praktijkervaring, wetenschappelijk onderzoek en onderwijs- en organisatieadvies. Femke houdt zich in het bijzonder bezig met de vraag hoe cognitief sterke mensen beter herkend, begrepen en ondersteund kunnen worden. Daarbij heeft zij speciale aandacht voor groepen die gemakkelijk over het hoofd worden gezien. Naast haar werk in de praktijk doet Femke promotieonderzoek naar hoogbegaafdheid op de werkvloer.

Femke staat bekend om haar scherpe, nuchtere en toegankelijke manier van spreken. Zij brengt data en theorie graag samen met herkenbare praktijkverhalen, zodat complexe thema’s niet alleen begrijpelijk worden, maar ook voelbaar en toepasbaar.

Lauren van Stratum

Gepubliceerd psycholoog, masterstudent, kunstenaar en mentor-coach

Keynotespreker

Leven zonder plafond

Start 16.00 | Extreme hoogbegaafdheid, oftewel profound giftedness, functioneert zonder plafond, ondefinieerbaar intens. Het dwingt om ruimte te vinden voor dat waar nog geen taal voor is.

Onderworpen aan een leven vol uitersten neemt Lau je tijdens zijn keynote op een unieke, maar nuchtere manier mee in het meta-cognitief functioneren van een extreem hoogbegaafd brein. Van noodgedwongen autopsychotherapie behandelingen, precognitieve patroonherkenning, relationeel-dynamische visualisaties en misverstanden over extreem hoogbegaafd zijn, tot de diepte van een onuitputtelijk idealistisch bewustzijn. Hij brengt op een luchtige en visuele manier nuance in de realiteit van een brein dat op een hyperbewuste manier aandringt op een ontwikkelingsproces als moderne uomo universale.

Lauren is psycholoog in opleiding tot masterpsycholoog, sinds 2016 gecertificeerd kunstenaar, en doorleefd op het gebied van complexe dissociatie, extreme hoogbegaafdheid (profound giftedness) en genderdysforie. Na persoonlijke ervaringen met extreme vormen van lichamelijke uitbuiting in de jeugd en een ontoereikende ggz voor zijn begaafdheid, ontwikkelde hij zelf een methodologische aanpak voor complexe dissociatie die klinische kennis combineert met reflectieve ervaringskennis. Zonder externe supervisie publiceerde hij in 2025 een artikel over de verschillen tussen trauma-gerelateerde lichaamsdysforie en genderdysforie in een peer-reviewed wetenschappelijk tijdschrift.

Kijk dieper naar jezelf met deze keuzesessies

Twee rondes inspiratiesessies met keuze uit de volgende sessies:

Maris van der Baan

(Agro)ecoloog en ecologisch modelleur, muzikant en kunstenaar

Lauren van Stratum

Gepubliceerd psycholoog, masterstudent, kunstenaar en mentor-coach

Keuzesessie

Jouw denken in beeld

Start 13.45 & 14.45 | In deze workshop ga je een creatief werkje maken van de abstracte patronen die jij ervaart tijdens jouw denkprocessen. Uitzonderlijk hoogbegaafden zijn systeemdenkers, maar hoe we gedachten van binnen ervaren, verschilt per persoon. De ene persoon denkt in complexe, abstracte patronen, bij bijvoorbeeld theorieën over de wetenschap, spiritualiteit, psychologie, of geopolitiek. Hierbij kunnen gedachten ervaren worden als een drie- of multidimensionaal netwerk van abstracte vormen. De ander ziet juist gedetailleerde beelden zoals foto’s, terwijl anderen meer denken in gevoel, woorden, geluiden of weer iets anders. Wellicht gebruik jij een mix van dit alles!

In deze workshop ga jij je eigen denkpatronen visualiseren. We gaan geen theorie uitwerken binnen een specifiek onderwerp door er een mindmap van te maken, maar we focussen ons op de abstractie van de patronen. Denk aan lijnen, (vloeibare) vormen of juist vormloosheid, kleuren, flitsen, drie- of multidimensionaliteit, wolken, feedback loops, (random) woorden, letterlijke beelden, etc. Hierbij kan je een complexe theorie waarover jij vaak nadenkt gebruiken als voorbeeld.

Er zijn verschillende creatieve materialen beschikbaar, met verschillende eigenschappen. Je kan een snapshot van het patroon uitbeelden (zoals hoe het eruit ziet na een paar dagen denken), of juist een meer dynamisch werkje maken dat de veranderingen als je langer nadenkt weergeeft. Misschien ben je je ook bewust van gaten in (je) kennis, denk je na over de onderliggende aannames, en dat kan het patroon dat je ziet ineens helemaal veranderen. Op die manier kunnen er soms meerdere lagen / bubbels in een patroon ontstaan, of zelfs meerdere versies (denk aan paradigma’s). Zo kunnen gedachten soms wel oneindig doorgroeien door nieuwe associaties en vragen, waardoor het ook moeilijker wordt ze uit te drukken in woorden.

In deze workshop gaan we de uitdaging aan hoe we dat toch zo goed mogelijk kunnen visualiseren. Echter, we zullen nooit een volledige weergave kunnen maken van wat er in ons brein gebeurt! Aan het einde is er ruimte om alles samen te bespreken.

Femke Hovinga

Onderzoeker, ondernemer en specialist op het gebied van hoogbegaafdheid en hyperhoogbegaafdheid

Keuzesessie

Werkgeluk, jobhoppen en het zoeken naar een passende omgeving voor hyperhoogbegaafde mensen

Start 13.45 & 14.45 | Veel hyperhoogbegaafde volwassenen herkennen het: je kunt veel, denkt snel, ziet verbanden, voelt waar systemen wringen — en toch is werk lang niet altijd vanzelfsprekend passend. Soms ontstaat verveling, soms frustratie, soms overbelasting. Soms lijkt het alsof je steeds opnieuw ergens begint, maar na korte tijd alweer voelt: dit is het toch niet.

In deze workshop onderzoekt Femke Hovinga samen met de deelnemers wat werkgeluk betekent voor mensen met uitzonderlijk hoge cognitieve capaciteiten. We kijken samen naar thema’s als autonomie, complexiteit, zingeving, tempo, erkenning, ontwikkelruimte en de match tussen persoon en werkomgeving. Ook komt het fenomeen jobhoppen aan bod: wanneer is wisselen van werk een gezonde zoektocht naar passendheid, en wanneer wordt het een patroon van telkens opnieuw vastlopen?

De sessie vertrekt vanuit praktijkervaring, onderzoek en herkenbare reflectievragen. Als deelnemer word je uitgenodigd om je eigen werkgeschiedenis, behoeften en patronen onder de loep te nemen. Niet met als doel om tot één standaardantwoord te komen, maar om scherper te zien wat voor jou werkt, wat niet werkt, en welke omgeving of rol beter zou kunnen passen.

Verwacht geen standaard loopbaanadvies, maar een verdiepend gesprek over intelligentie, werk, mismatch, veerkracht en het actief vormgeven van een leven zonder te laag plafond.

Els de Wit

Expert uitzonderlijke hoogbegaafdheid, ondernemer en auteur

Keuzesessie

Uitzonderlijk hoogbegaafde kinderen, uitzonderlijk hoogbegaafde ouders

Start 13.45 & 14.45 | Deze workshop houdt ouders van uitzonderlijke hoogbegaafde kinderen een spiegel voor, van ontkenning naar (h)erkenning. De vaststelling van uitzonderlijke hoogbegaafdheid bij een kind brengt ook bij ouders heel wat teweeg, en nodigt hen uit om op een andere manier naar zichzelf en naar hun verleden te kijken.

In deze workshop kijken we naar onszelf als ouder-van. Kunnen we ons verleden en onze gemeenschappelijke kenmerken gebruiken als sleutel tot een beter ‘nu’?  Een confronterende, humoristische en bekrachtigende sessie.

Els is zaakvoerder van Talentvol, waar zij en haar team uitzonderlijk hoogbegaafden en hun omgeving begeleiden. Daarnaast is ze internationaal spreker, meervoudig auteur, onderzoeker en lid van het International Gifted Consortium met als doel kennis over uitzonderlijke hoogbegaafdheid te verspreiden.

Lotte van Lith

Spreker, schrijver, trainer, mentor en coach

Keuzesessie

Sens mens – Intensiteit als continue ontmoeting met de intimiteit van leven

Start 13.45 & 14.45 | Intensiteit wordt vaak genoemd in reflecties op uitzonderlijke begaafdheid, maar hoe belichamen we haar werkelijk? En hoe nodigen we haar vrij uit in ons leven en samenzijn, voorbij prestatie en gelijkgestemdheid?

In deze sessie plaatsen we niet het uitzonderlijk-hoogbegaafd-zijn centraal, maar wat eronder of erin opleeft — precieze sensitiviteit waarin we leven zijn, raken en geraakt worden.

We onderzoeken samen wat intensiteit is wanneer ze niet als kenmerk wordt opgevat maar als kwaliteit van aanwezigheid en verbinding. We duiken in onze ervaring met open blik en luisterende zintuigen. De oefeningen zijn relationeel, associatief, bewust belichaamd. De uitnodiging is om intiemer te worden met het leven dat we zijn, ook waar dat ongemakkelijk onconventioneel lijkt en we ons onderweg onzeker of veranderd voelen.

Iets paradoxaals kan zich aandienen: hoe gewoner het voluit menszijn wordt, hoe meer er opent naar het nog onbekende, noem het uitzonderlijke, in onszelf en tussen ons.

Wees helemaal welkom. Met passie en scherpte, met terughoudendheid, soberheid of dagdromerigheid. Heel je menszijn — daarbinnen leeft ook uitzonderlijke begaafdheid veelzijdig op.

N.b. Fysieke aanrakingen maken geen deel uit van de voorgestelde structuur van de oefeningen.

Lotte van Lith is bekend als intens mens, tevens de titel van haar bundel lyrische reflecties op begaafdheid, zingeving en meer. Sensitief leven stroomt en kent vele vormen, ook in onbekende momenten leeft het in Lotte vaak op als creatiedrift, ontembare existentiële vragen of niets-najagende stilte.

Ellen van Doorn

Counselor en life coach bij hoogbegaafdheid en neurodiversiteit

Keuzesessie

Uitzonderlijke hoogbegaafdheid en neurodiversiteit

Deze keuzesessie zit vol.

Start 13.45 & 14.45 | Uitzonderlijk hoogbegaafd zijn is een uitzonderlijke gave. Hierbinnen bestaat een grote diversiteit, zowel qua interesses als qua innerlijke werking. Uitzonderlijke hoogbegaafdheid kan samengaan met neurodivergenties zoals dyslexie, dyscalculie, AD(H)D en autisme. Door je hoge intelligentie kan je dit soms schijnbaar compenseren of ‘verbergen’. Ook kunnen deze neurodivergenties ten onrechte door je omgeving aan jou worden toegeschreven.

Zowel het verbergen als het ten onrechte toeschrijven van AD(H)D of autisme kunnen tot frustratie leiden. Uiteindelijk wil je zoveel mogelijk jezelf zijn en zorgen voor een omgeving waarin je jouw talenten optimaal kunt benutten.

Hoe kan uitzonderlijke hoogbegaafde neurodiversiteit eruitzien? Welke valkuilen, maar vooral ook, welke ‘dubbelbijzondere’ krachten geeft dit? En hoe ga jij daar mee om? Wat werkt voor jou? In deze interactieve sessie ga je hier samen met Ellen van Doorn op in.

Liever vrij netwerken in plaats van keuzesessies, maar ken je nog weinig mensen?

In plaats van het volgen van twee workshopsessies, kun je er ook voor kiezen om dan vrij te netwerken.

Manon Jutte

Schrijver, kunstschilder, globetrotter, diplomaat, strateeg, topmanager, coach, PhD-onderzoeker

Vrij netwerken

Laagdrempelig Samen Zijn: ontmoeting en verbinding

Start 12.15 (luncheditie), 13.45 (in plaats van een keuzesessie) & 14.45 (in plaats van een keuzesessie) | Ken je misschien nog niemand anders die naar het symposium komt, maar wil je wel graag mensen leren kennen? Wil je anderen ontmoeten zonder dat je in de pauzes een beetje ‘ronddwaalt’ en wellicht een gevoel krijgt dat je ‘in gesprekken en groepjes van mensen die elkaar toch al kennen moet inbreken’? Geen zorgen! Kom in de lunchpauze en/of in plaats van een keuzesessie naar het laagdrempelige Samen Zijn met Manon Jutte. Met 12 ambachten en 13 gelukken is zij altijd in voor een gesprek.

Vind verbinding en diepgang rondom wat jou bezighoudt en leer op die manier anderen kennen. Voorbeelden van waar het over kan gaan: uitzonderlijk hoogbegaafd leiderschap (in organisaties, maar ook persoonlijk), uitzonderlijk begaafde creativiteit en perspectieven op uitzonderlijke begaafdheid vanuit verschillende culturen.

Leuk: in de koffiepauze na dit bewuste netwerken en tijdens de borrel na de laatste keynote kun je het gesprek fijn voortzetten met de mensen die je zojuist hebt ontmoet.

Ontmoet elkaar bij de Business hub en Book hub

Tijdens het symposium kun je naast het ongedwongen leren (her)kennen van andere hoogbegaafden ook de ontmoeting aangaan bij onze speciale hubs. Op die manier stimuleren we het ontstaan van mooie verbindingen!

Wil jij in contact komen met bedrijven die hoogbegaafdheid een warm hart toedragen of met andere ondernemers die graag de samenwerking opzoeken? Kom dan naar de Business hub. Hier kun je o.a. netwerken met hoofdsponsor Hoogbegaafd in Bedrijf, sponsor Stichting iQ+, Talentissimo (Femke Hovinga) en In Eigen Hand (Ellen van Doorn).

Boekenschrijvers zullen hun boek over hoogbegaafdheid of met relevantie voor hoogbegaafden kunnen presenteren bij de Book hub. Wil jij hun boek kopen, laten signeren en het gesprek aangaan? Ontmoet de auteurs van een aantal fantastische boeken die de afgelopen jaren uitkwamen of pas heel recent van de pers rolden. Tip: koop zoveel mogelijk rechtstreeks van de auteurs.

Leuk je te zien op deze mooie locatie

Het symposium vindt plaats in het Hotel & Conferentiecentrum Landgoed Zonheuvel, Amersfoortseweg 98, 3941 EP Doorn, Provincie Utrecht, Nederland. Wij ontmoeten elkaar in de grote congreszaal van het Paviljoengebouw. Bekijk de reisinformatie voor de snelste route naar deze locatie. Op het terrein is een zeer grote gratis parkeerplaats. De locatie wordt omringd door prachtige bossen, dus geniet ook van de omgeving.

Maak er met een overnachting een fijn weekend van

Maak je er een mooi uitje van en wil je in alle rust van het symposium genieten? Boek je overnachting voorafgaand aan (13-14 november) en/of na (14-15 november) het symposium. Boek je overnachting(en) snel door rechtstreeks met het hotel contact op te nemen o.v.v. dat je deelneemt aan het symposium van Stichting Hoogbegaafd!

Dineren op locatie? Reserveer zelf je plek

Wil jij op locatie dineren? Reserveer dan zelf tijdig je plek. Laat dat vooraf aan de locatie weten door rechtstreeks met het hotel contact op te nemen. Laat ook weten of je graag met andere bezoekers van het symposium samen zou willen dineren of dat je liever alleen met je naasten dineert.

Veelgestelde vragen

Heb je een allergie? Geef het alsjeblieft door via het inschrijfformulier, zodat de catering er rekening mee kan houden. Heb je hier aanvullende vragen over? Neem dan contact op via symposium@stichtinghoogbegaafd.nl.

Ben je minder mobiel? Geef het alsjeblieft door via het inschrijfformulier, zodat we er rekening mee kunnen houden. De locatie is rolstoelvriendelijk. Heb je hier aanvullende vragen over? Neem dan contact op via symposium@stichtinghoogbegaafd.nl.

Wil je niet in beeld? Wij hopen natuurlijk zo veel mogelijk hoogbegaafden een gezicht te kunnen geven in de vorm van foto’s en opnames. Maar ben jij daar nog niet open over en ben je nog niet klaar om je hoogbegaafdheid aan de buitenwereld te laten zien? Geef het alsjeblieft door via het inschrijfformulier, zodat we er rekening mee kunnen houden. Wij gaan er anders van uit dat jij zichtbaar wilt zijn voor onze fotograaf en videograaf.

Ja! Wij verwelkomen je graag. Diversiteit is in deze maatschappij belangrijk voor iedereen. Wil jij meer weten over uitzonderlijke hoogbegaafdheid? En vind jij het belangrijk dat alle hoogbegaafden zich optimaal kunnen ontplooien omdat er steeds meer oog voor diversiteit komt? Dan ben je hartstikke welkom om deel te nemen!

De volgende percentages van je inschrijfbedrag krijg je terug, afhankelijk van wanneer je annuleert:

  • Meer dan 3 maanden voor aanvang: 100%
  • Meer dan 2 maanden voor aanvang: 85%
  • Meer dan 1 maand voor aanvang: 65%
  • Meer dan 14 dagen voor aanvang: 40%
  • Meer dan 7 dagen voor aanvang: 15%
  • 7 of minder dagen voor aanvang: 0%

Neem voor uitzonderlijke omstandigheden contact op met penningmeester@stichtinghoogbegaafd.nl.

Komt iemand anders in plaats van jou? Geef zo snel mogelijk, tot uiterlijk een week van tevoren, de vervangende naam en dieetwens door aan symposium@stichtinghoogbegaafd.nl.

Het kan gebeuren dat het programma door onvoorziene omstandigheden van een spreker wijzigt. We zullen dan zorgen voor een vervangende spreker. Alleen bij een volledige annulering van het symposium kunnen we het inschrijfgeld volledig terugbetalen.

Je krijgt geen kwitantie, tenzij je dat verzoekt. Wil je een kwitantie? Stuur dan jouw volledige naam, adres en evt. bedrijfsnaam naar penningmeester@stichtinghoogbegaafd.nl.

Sponsors krijgen altijd een kwitantie.

Let op! Voor deze editie van 14 november 2026 kunnen wij pas in de loop van september kwitanties versturen.

Let goed op je eigen spullen; we zijn niet aansprakelijk voor verlies of beschadiging van persoonlijke eigendommen tijdens het symposium.

Sponsor het event en geniet van deze voordelen

Ons jaarlijkse symposium heeft elke keer een nieuw thema en heeft als doel hoogbegaafden positief te inspireren om het beste uit zichzelf te halen en zich bewust te worden van hun waarde in de maatschappij. Als sponsor draag je daar zichtbaar aan bij.

Wil je als bedrijf of ondernemer in contact komen met andere ondernemers om te netwerken of om wellicht nieuwe samenwerkingen op te zoeken, meld je dan aan als sponsor en word zichtbaar in de Business hub. Ook als je als bedrijf op zoek bent naar hoogbegaafde werknemers, is dit dé plek om ze te ontmoeten. We hebben speciale sponsorpakketten (Hoofdsponsor, Sponsordeal A of Sponsordeal B) om deel te kunnen nemen aan dit extra onderdeel van het symposium en je bedrijf onder deze interessante doelgroep kenbaar te maken.

Als je als boekenschrijver je eigen boek wil promoten, aanwezig én zichtbaar wil zijn op de Book hub, meld je dan aan. We hebben speciale tarieven voor deze stand (Sponsordeal C of Sponsordeal D). Dit is ook dé plek voor schrijvers om andere schrijvers te ontmoeten.

Neem als aanbieder bij interesse in de Business hub of Book hub contact met ons op via symposium@stichtinghoogbegaafd.nl en voldoe je sponsorpakket via het inschrijfformulier (blauwe button op deze pagina).

2500,-

  • 5 toegangstickets voor toegang tot de gehele dag, inclusief lunch en borrel

  • Prominente stand op de Business hub met plek voor jouw banner en materialen

  • Logo op eigen slide tijdens het symposium

  • Weergave met logo en headline bovenaan de inschrijfpagina van het symposium

  • Weergave met logo, headline, link en omschrijving op de sponsorpagina op onze website gedurende 12 maanden

  • Weergave in aan symposium gerelateerde nieuwsbrieven op bovenste plek (ca. 4000 lezers)

Interesse? Contacteer symposium@stichtinghoogbegaafd.nl en voldoe je sponsorpakket via het inschrijfformulier (blauwe button op deze pagina).

650,-

  • 1 toegangsticket voor toegang tot de gehele dag, inclusief lunch en borrel

  • Prominente stand op de Business hub met plek voor jouw banner en materialen

  • Logo op slide tijdens het symposium

  • Weergave met logo en headline op de inschrijfpagina van het symposium

  • Weergave met logo, headline, link en omschrijving op de sponsorpagina op onze website gedurende 3 maanden

  • Weergave in aan symposium gerelateerde nieuwsbrieven direct onder de hoofdsponsor en grotere sponsors (ca. 4000 lezers)

Interesse? Contacteer symposium@stichtinghoogbegaafd.nl en voldoe je sponsorpakket via het inschrijfformulier (blauwe button op deze pagina).

1250,-

  • 2 toegangstickets voor toegang tot de gehele dag, inclusief lunch en borrel

  • Prominente stand op de Business hub met plek voor jouw banner en materialen

  • Logo op slide tijdens het symposium

  • Weergave met logo en headline op de inschrijfpagina van het symposium

  • Weergave met logo, headline, link en omschrijving op de sponsorpagina op onze website gedurende 12 maanden

  • Weergave in aan symposium gerelateerde nieuwsbrieven direct onder de hoofdsponsor (ca. 4000 lezers)

Interesse? Contacteer symposium@stichtinghoogbegaafd.nl en voldoe je sponsorpakket via het inschrijfformulier (blauwe button op deze pagina).

300,-

  • 1 toegangsticket voor toegang tot de gehele dag, inclusief lunch en borrel

  • Prominente stand op de Book hub met plek om jouw boeken te verkopen

Interesse? Contacteer symposium@stichtinghoogbegaafd.nl en voldoe je sponsorpakket via het inschrijfformulier (blauwe button op deze pagina). Let op: ben je een uitgeverij? Dan is dit niet de sponsordeal voor jou maar dien je voor Sponsordeal A of B te gaan.

€ 450,-

  • 2 toegangstickets voor toegang tot de gehele dag, inclusief lunch en borrel

  • Prominente stand op de Book hub met plek om jouw boeken te verkopen

Interesse? Contacteer symposium@stichtinghoogbegaafd.nl en voldoe je sponsorpakket via het inschrijfformulier (blauwe button op deze pagina). Let op: ben je een uitgeverij? Dan is dit niet de sponsordeal voor jou maar dien je voor Sponsordeal A of B te gaan.

Dit symposium wordt mede mogelijk gemaakt door

Hoofdsponsor

Hoogbegaafd in Bedrijf is een social enterprise die professionele dienstverlening biedt op het thema Hoogbegaafd en Werk. Denk hierbij aan loopbaancoaching, re-integratie (ook via UWV), jobcoaching en trajecten voor persoonlijke ontwikkeling. Wij werken met coaches door het hele land.

Sponsor

Stichting iQ+ zet zich in voor mensen met (kenmerken van) hoogbegaafdheid en hun omgeving, in alle levensfasen, door kennis te ontwikkelen en te delen, mensen en organisaties te verbinden en bij te dragen aan een positief zelfbeeld en passende ontwikkelkansen.

Sponsor

Het Instituut Hoogbegaafdheid Volwassenen (IHBV) wil op een bruisende en kleurrijke manier hoogbegaafdheid positief op de kaart zetten, vooroordelen wegnemen en kennis over hoogbegaafde volwassenen verzamelen, bewerken en verspreiden.

Wij heten je graag welkom

Klik op een naam om meer over het team te lezen.

Stichting Hoogbegaafd! heet je welkom!

Stichting Hoogbegaafd! verbindt en informeert (ouders en begeleiders van) hoogbegaafden van alle leeftijden en achtergronden. Dat doen we met bijeenkomsten, evenementen, een online community, het schrijven van artikelen en de Ouderlijn. We kijken verder dan een IQ-score: een hoogbegaafde is een hoogbewust persoon, soms ontestbaar. We benaderen hoogbegaafdheid als een positieve kwaliteit waarmee we als drijfveren middenin de maatschappij staan. De stichting is een ANBI (Algemeen Nut Beogende Instelling).

Sfeerimpressie 2025

#hbsymposium2026

Gebruik en volg de hashtag #hbsymposium2026 voor al je live updates op Instagram, Facebook en LinkedIn. Op die manier kan je andere aanwezigen en mensen die het over het symposium hebben vinden. Voeg elkaar vooral toe! Maak je Stories op Instagram? Tag ons account dan: @stichtinghoogbegaafd.